Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği

Aslı Şarman

Doğrudan bir konferansa giriştik

Günümüzde markalar müşterilerine dijital ve sahadan dokunurken farklı farklı ajanslarla ilerliyorlar, ama unutulmamalıdır ki mecralar farklı olsa da aynı müşteriye ulaşıyorlar.

Müşteriye hangi kanaldan olursa olsun verilecek marka mesajı tutarlı, fark yaratan ve markayı müşterisine taşıyacak şekilde olmalıdır. Bu hedefleri tutturabilen markaları görmek çok kolay olmuyor.

Sektörel bir dernek olan DPİD’in (Doğrudan Pazarlama ve İletişimcileri Derneği) IAB Türkiye ile ortaklaşa gerçekleştireceği “Direct & Digital Sucess Stories” konferansında markaların dijital ve sahada 360 derece entegre doğrudan pazarlama kampanyalarını, başarı hikayelerini uluslararası pazarlama dünyasının iki duayeni katılımcılarla paylaşıyor olacak. Bu iki isim, Mike Berry ve Prof. Jim Barnes.

“Direct & Digital Sucess Stories” için pazarlama dünyasındaki profesyonellerinin özellikle reklamverenlerin kaçırmaması gereken bir konferans diyebilirim.

Konferansta ülkemizde brief verme, hizmet satın alımı konusunda nelerin yapılabileceğini daha iyi göreceğimize inanıyorum.

Müşteriler pazarlamayı markalardan çok daha iyi biliyorlar; zira deneyimleri tüm markaların toplamından çok daha fazladır. Müşteri gözünden markaların mesajlarını anlamak, müşteri beklenti ve gruplarına göre çizgi altı iletişimi planlamak ve pazarlamayı bilen müşterilere sunmak gün geçtikçe markalar için zorlaşıyor. Bu zoru aşan, fark yaratan markalar ise müşteri sadakatinde ipi göğüslemeyi başarıyorlar.

İster CRM diyelim, ister doğrudan pazarlama, ister dijital iletişim, hepsi sonuçta müşteride marka adına bir deneyim ve algı oluşturuyor. Bu deneyimi en yüksek başarı ile yöneten markaların neler yaptığını, nasıl ölçümlediğini öğrenmek isterseniz size Direct & Digital Sucess Stories konferansını tavsiye ediyorum. Ben 12 Aralık’ta orada olacağım.

Aslı Şarman

DPİD Yönetim Kurulu Üyesi

DİĞER BLOG YAZILARI

İç İletişim

Yeni

Kimin elemanı? Sınırlar?

Yeni

Sektörün kendini baltalayan kısır döngüsü

Yeni

Bir yıl daha bitti bir yeni yıl daha geldi

Yeni

Sıra e-ticaret Kanunu yönetmelik adımında

Yeni

Bir ödül daha almaz mısınız?

Yeni

radore

©2018 DOĞRUDAN PAZARLAMA İLETİŞİMCİLERİ DERNEĞİ BU SITEDE BULUNAN YAZI VE ÇIZIMLERIN HER HAKKI SAKLIDIR.